خدمات مرکز مشاوره

خدمات مرکز مشاوره

 مرکز مشاوره             

شرح خدمت :
ارتقای سطح سلامت روانی جامعه دانشگاهی یکی از با ارزش ترین سرمایه های اجتماعی است، در این راستا و برای ارائه خدمات مشاوره ای و درمانی ، مرکز مشاوره دانشگاه به عنوان متولی سلامت روان دانشجویان مشغول به فعالیت است.

این مرکز، در جهت اهداف خدماتی ، آموزشی ، پیشگیری و پژوهشی با همکاری روان شناسان ، مشاوران و روان پزشکان به عنوان یک منبع حمایتی ، با رعایت اصل رازداری ، در فضایی آزاد و قابل اعتماد آماده خدمت رسانی به دانشجویان و کارکنان محترم دانشگاه شهید بهشتی است.

 

 

نوع خدمت :
مرکز مشاوره دانشگاه در زمینه های زیر به ارائه خدمات می پردازد :

 

۱)ارتقاء سطح دانش و بینش روان شناختی دانشجویان در زمینه مسائل و مشکلات و نیازهای آنان

 

۲)کاهش مشکلات روان شناختی دانشجویان و کمک به سازگاری بهتراز طریق ارائه کمک های روان شناختی در جهت حل مشکلات رفتاری ، عاطفی ، شناختی ، تحصیلی ، خانوادگی و …

 

۳)راهنمایی دانشجویان جهت شناخت صحیح توانایی ها و مشکلات خود

 

۴)راهنمایی دانشجویان در جهت تصمیم گیری آگاهانه ، عاقلانه و حسن انتخاب

  

۵)شناسایی و مداخله در بحران به منظور توسعه بهداشت روان در بین دانشجویان و ارائه خدمات روان پزشکی

 

۶)کمک به رشد شخصیتی ، روانی و اجتماعی دانشجویان و یاری آنها جهت کسب قدرت تصمیم گیری و افزایش سطح سازش با محیط

۷) ارائه خدمات مشاوره به دانشجویان کمیسیون موارد خاص ،  بعد از ارسال نامه ی دفتر کمیسیون موارد خاص و معرفی دانشجو جهت انجام مشاوره و بررسی موارد.

 

 

روش دسترسی به خدمت :
ارئه خدمات مشاوره شامل مشاوره حضوری ، مشاوره الکترونیکی و مشاوره تلفنی می باشد که شیوه ارائه در ذیل توضیح داده شده است .

۱) مراجعین محترم جهت تعیین وقت مشاوره حضوری به آدرس http://counseling.sbu.ac.ir/  مراجعه       

و طبق روش زیر اقدام به اخذ نوبت نمایند:

ابتدا پس از ورود به بخش تشکیل و تکمیل پرونده یک شماره پرونده دریافت نمایید، سپس با شماره پرونده دریافت شده و شماره دانشجویی خود از بخش ثبت نوبت مشاوره حضوری وارد سامانه تعیین وقت مشاوره شوید. از روز جمعه هر هفته امکان نوبت گیری برای هفته پیش رو فراهم است و نوبت گیری (دسترسی دانشجویان ) برای هر روز تا یک روز قبل تر تا ساعت ۱۵:۴۵ دقیقه ممکن خواهد بود و پس از آن سیستم بسته خواهد شد.در صورت انصراف تا یک روز قبل تر امکان لغو برای متقاضیان وجود دارد. در صورت عدم لغو و عدم مراجعه به مرکز مشاوره متقاضی تا ۳ هفته امکان نوبت گیری مجدد را نخواهید داشت، لذا لازم است حتماً در صورت عدم امکان مراجعه، از طریق سامانه نوبت دهی نسبت به لغو نوبت اقدام نمایند تا امکان نوبت گیری سایر افراد فراهم شود.

۲) مراجعین محترم جهت دریافت مشاوره تلفنی روزهای یک شنبه هر هفته از ساعت ۱۵ الی ۱۷  با شماره تماس ۲۹۹۰۲۶۶۹ تماس حاصل فرمایند.

۳) مراجعین محترم جهت دریافت مشاوره الکترونیکی به آدرس سایت دانشگاه ……قسمت دانشجویان …..بخش خدمات فرهنگی و اجتماعی …..مرکز مشاوره ……مشاوره الکترونیکی ….. تکمیل فرم مراجعه کنند.

 

زمان ارایه خدمات :
شنبه تا چهارشنبه : ساعت ۸ الی ۱۷                  پنج شنبه : ساعت ۸ الی ۱۲

 

تماس با کارشناسان مرکز مشاوره

نام و نام خانوادگی سِمت تلفن ای میل
ملیحه ششپری کارشناس مرکز مشاوره ۲۹۹۰۲۶۶۷ Fu.cen@sbu.ac.ir
زینب خرسندی کارشناس مرکز مشاوره ۲۹۹۰۲۶۶۷ Fu.cen@sbu.ac.ir
بسته