اخباراخبار مهماسلاید

جشن دانش آموختگی (فارغ التحصیلی) سال ۱۳۹۷ دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد

جشن دانش‌آموختگان دانشگاه شهید بهشتی ویژه ۱۲۲۰ دانش آموخته دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، با حضور دکتر سید حسن صدوق رئیس دانشگاه، دکتر اصغر واعظی معاون فرهنگی و اجتماعی سوم و چهارم تیرماه ۱۳۹۷ در تالار ابوریحان مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه برگزار شد.

 

سخنان دکتر صدوق رئیس دانشگاه شهید بهشتی

دکتر سید حسن صدوق رئیس دانشگاه شهید بهشتی، با تبریک به دانش‌آموختگان و ضمن خیرمقدم به والدین آنها گفت: از خوشحالی و هیجان شما عزیزان بسیار خرسندم و امیدوارم همواره در طول زندگی شادمانی و شادی‌تان مستدام باشد.

 

از شما عزیزان انتظار دارم قدردان تلاش‌های پدران و مادران باشید که از بدو تولد تاکنون تربیت صحیح و فراهم کردن شرایط مناسب تحصیل  برای فرزندانشان از مهم‌ترین دغدغه‌های ایشان بوده و عمر گران‌مایه را در این راه صرف کردند و خوشبختانه امروز شاهد به بار نشستن تلاش‌هایشان هستند.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی، با اشاره به زحمات والدین برای فرزندانشان، خطاب به دانش‌آموختگان اظهار داشت: از شما عزیزان انتظار دارم قدردان تلاش‌های پدران و مادران باشید که از بدو تولد تاکنون تربیت صحیح و فراهم کردن شرایط مناسب تحصیل  برای فرزندانشان از مهم‌ترین دغدغه‌های ایشان بوده و عمر گران‌مایه را در این راه صرف کردند و خوشبختانه امروز شاهد به بار نشستن تلاش‌هایشان هستند.

 

دکتر صدوق، با تبریک به دانش‌آموختگان خاطرنشان کرد: بی‌شک، امروز نقطه عطف و روزی به یادماندنی و فراموش‌نشدنی در زندگی یکایک شما عزیزان خواهد بود. در دانشگاه علاوه بر اینکه حرفه‌ای آموخته، دانشی فراگرفته و مهارتی کسب می‌شود تا در زندگی مادی و معیشتی از آثار آن بهره‌مند شویم، تحصیل در دانشگاه در فرآیند اجتماعی شدن هم تأثیر به سزایی دارد؛ در دانشگاه آماده می‌شویم که در دنیای دشوار کنونی با همه پیچیدگی‌ها، زندگی آبرومند و مؤثری داشته باشیم و بتوانیم بازیگر موفق صحنه‌های مختلف زندگی باشیم.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی، خطاب به دانش‌آموختگان توصیه کرد: امروز را هرگز روز فارغ از تحصیل شدن ندانید، بلکه گرد هم آمده‌ایم تا پایان یک مرحله از تحصیل را جشن بگیریم، نباید برای فراگیری علم و دانش پایانی متصور شد، همواره به خاطر داشته باشید هر دانشی مارا برای فراگیری بهتر و استفاده از موقعیت‌ها آماده می‌کند.

 

از میان خیل عظیم دانشجویان کشور، تنها ۱۵۰ هزار نفر امکان و فرصت تحصیل در دانشگاه‌های سطح یک کشور را دارند و شما عزیزان در زمره جوانان نخبه و مستعدی هستید که دریکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دانشگاه‌های برتر کشور مشغول به تحصیل بودید.

دکتر صدوق در ادامه، با اشاره به تحصیل قریب به ۴ میلیون و پانصد هزار دانشجو در کشور گفت: از میان خیل عظیم دانشجویان کشور، تنها ۱۵۰ هزار نفر امکان و فرصت تحصیل در دانشگاه‌های سطح یک کشور را دارند و شما عزیزان

در زمره جوانان نخبه و مستعدی هستید که دریکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دانشگاه‌های برتر کشور مشغول به تحصیل بودید.

 

روسای دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی فرانسه بر جایگاه معتبر دانشگاه شهید بهشتی در سطح ملی و بین‌المللی اذعان داشتند و برای گسترش تعاملات و همکاری‌های علمی و پژوهشی اظهار تمایل کردند.

رئیس دانشگاه، در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری «دومین نشست مشترک همکاری‌های دانشگاهی و پژوهشی ایران و فرانسه» اشاره کرد و گفت: در این نشست که طی روزهای گذشته با حضور هیئت عالی‌رتبه ایرانی، به ریاست دکتر غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رؤسای تعدادی از دانشگاه‌های برتر کشور ازجمله دانشگاه شهید بهشتی در پاریس برگزار شد، روسای دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی فرانسه بر جایگاه معتبر دانشگاه شهید بهشتی در سطح ملی و بین‌المللی اذعان داشتند و برای گسترش تعاملات و همکاری‌های علمی و پژوهشی اظهار تمایل کردند.

دکتر صدوق در بخش پایانی سخنان خود با تأکید بر ضرورت تکریم و احترام ا ستادان گفت: امیدوارم پس از دانش‌آموختگی ارتباط خود را با دانشگاه حفظ کنید و در هر مسند و موقعیتی که قرار گرفتید بر اعتبار دانشگاه شهید بهشتی بی‌افزایید و دانشگاه بتواند از حمایت‌های معنوی و ارزشی شما برخوردار شود.

 

سخنان دکتر واعظی معاون فرهنگی و اجتماعی

دکتر واعظی معاون فرهنگی و اجتماعی، در سخنان خود با خیرمقدم به دانش‌آموختگان اظهار داشت: فعالیت‌های انسان به دو بخش بینش و کنش یا به تعبیری نظر و عمل تقسیم می‌شود، فعالیت‌های عملی یا کنش به دودسته فعالیت‌های محض و خالص و فعالیت‌های غیر محض منفک می‌شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی، افزود: منظور از فعالیت‌های غیر محض،  اموری است که برای جلب منفعت شخصی انجام می‌شود مانند تلاش شما عزیزان برای کسب مدرک تحصیلی که نوعی کنش غیر محض است. در فعالیت محض، نفع شخصی مدنظر نیست، علاقه‌ای که فردی به فرد دیگر دارد مانند عشق والدین به فرزندانشان نمونه و مصداق بارز کنش محض است.

دکتر واعظی، با قدردانی از تلاش‌های والدین دانش‌آموختگان گفت: امروز شاهد به ثمر نشستن تلاش‌ها و حمایت‌های پدران و مادران زحمتکش و دلسوز هستیم.

 

در مراسم روز یکشنبه ۳تیرماه که به رشته های فنی و مهندسی و علوم پایه اختصاص داشت، ۵۷۴ نفر از دانش‌آموختگان پژوهشکده‌های علوم محیطی، لیزر و پلاسما، فضای مجازی، مرکز تحقیقات پروتئین و دانشکده‌های فیزیک، مهندسی و علوم کامپیوتر، مهندسی هسته‌ای، مهندسی مکانیک و انرژی، علوم شیمی و نفت، علوم ورزشی و تندرستی، مهندسی و فناوری‌های نوین، مهندسی عمران، آب و محیط‌زیست، مهندسی برق، علوم ریاضی، معماری و شهرسازی، علوم زمین و علوم و فناوری زیستی حضور داشتند.

 

روز دوشنبه ۴ تیرماه نیز ۶۴۶ دانش‌آموخته دانشکده های الهیات و ادیان، حقوق، علوم اقتصادی و سیاسی، علوم تربیتی و روان‌شناسی، ادبیات و علوم انسانی و مدیریت و حسابداری و پژوهشکده های خانواده، اعجاز قرآن و بنیاد ایران‌شناسی همراه با خانواده‌های محترم ایشان و جمعی از اعضای هیئت‌رئیسه،روسای دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها در مراسم حضور داشتند. قرائت سوگندنامه و اجرای موسیقی از بخش‌های دیگر این آیین پرشور بود.روسای دانشکده‌ها و پژوهشکده‌ها در مراسم حضور داشتند. قرائت سوگندنامه و اجرای موسیقی از بخش‌های دیگر این آیین پرشور بود.

مطالب مرتبط

بسته